Atrakcje Państwowej Straży Pożarnej na Targach SAWO 2016

W tym roku w dniach 26 – 28 kwietnia na Targach SAWO Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przygotowała wyjątkowo dużo atrakcji. Na placu przed Pawilonem 3a zostanie zaprezentowany nowocześniejszy sprzęt ratowniczy, zakupiony przez wielkopolskich strażaków, w tym najnowszej generacji samochód dowodzenia i łączności. Ten specjalistyczny samochód, dzięki zainstalowanym narzędziom i oprogramowaniu umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnego sztabu akcji w każdym miejscu w Polsce.

Z kolei na wspólnym stoisku KW PSP w Poznaniu, CNBOP-PIB w Józefowie k/Otwocka oraz SITP Oddział Wielkopolska, w Pawilonie 3a, będzie można uzyskać fachowe porady dotyczące zagadnień ochrony przeciwpożarowej, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w konkursach na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom i wygrać czujkę dymu lub tlenku węgla. Ponadto zostaną zaprezentowane nowoczesne narzędzie edukacyjne - tzw. „domek dymowy” przeznaczony do demonstracji zagrożeń pożarowych oraz działania czujek dymu. Centrum Naukowo – Badawcze – Państwowy Instytut Badawczy przedstawi rezultaty projektu zrealizowanego przez konsorcjum CNBOP-PIB, SGSP, MLabs i TELDAT i nagrodzonego Złotym Medalem MTP. Jego celem było stworzenie systemu informatycznego pozwalającego m.in. zdalnie monitorować pracę sprzętu pożarniczego, rozmieszczonego w znacznych odległościach. 

Kulminacja strażackich atrakcji będzie miała miejsce w dniu 27 kwietnia, kiedy to odbędzie się konferencja szkoleniowa „SKUTECZNA OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA – MNIEJSZE STRATY DLA LUDZI I ŚRODOWISKA” w Pawilonie 15. Spotkanie to jest szczególnie ważne dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, ponieważ pozwala na zdobycie 1 punktu w ramach doskonalenia zawodowego.
Przez cały okres targów SAWO będzie również promowana wspólna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu – w postaci filmu edukacyjnego na temat bezpieczeństwa w zbiornikach.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact