III Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych

Rola policyjnych klas mundurowych a kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa, to temat przewodni III Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych, które odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2018 roku w Poznaniu w ramach targów SECUREX.

dsc_6647.JPG

Tegoroczne Forum to możliwość wymiany doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. To także okazja do zastanowienia nad przyszłością policyjnych klas mundurowych, w tym możliwością wykorzystania potencjału uczniów w aspekcie zwiększania poziomu bezpieczeństwa kraju.

Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z uwagi na poruszaną tematykę, tegoroczne wydarzenie jest organizowane w ramach interdyscyplinarnego przedsięwzięcia „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”, które powstało w 2015 roku w celu podejmowania kompleksowych działań w zakresie monitorowania, wykrywania oraz przeciwdziałania zagrożeniom wśród dzieci i młodzieży.

Do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli administracji samorządowej Województwa Wielkopolskiego, dyrektorów szkół średnich, przedstawicieli służb oraz innych instytucji zainteresowanych tematyką spotkania.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact