Branżo zabezpieczeń - DZIĘKUJEMY!

Wielkie wydarzenie dla profesjonalistów. W Poznaniu to się udało!

SECUREX BeSMART – tak można określić 22 edycję Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018. Rozwiązania technologiczne prezentowane przez wystawców, zorientowany na biznes i świadomy zwiedzający, tematyka programu wydarzeń oraz towarzystwo pozostałych targów SAWO, INSTALACJE, GreenPOWER i EXPOPOWER, a także Poznań Media Expo – to cechy, jakie powinno posiadać nowoczesne wydarzenie dla profesjonalistów. W Poznaniu to się udało!

Targi na miarę czasów

Na straży naszego życia prywatnego, jak i zawodowego stają coraz to nowe rozwiązania. Rozwiązania, które dostarczyli zgromadzeni na targach SECUREX  wystawcy – producenci i dystrybutorzy najbardziej zaawansowanych technologii branży zabezpieczeń. W targowych pawilonach można było dokonać absolutnego przeglądu oferty zabezpieczeń. Świadczy to jedynie o tym, iż wystawcy tej edycji skrupulatnie i od dawna przygotowywali się do targów. Skoncentrowali się na zaprezentowaniu idei smart oraz integralności poszczególnych produktów, usług i systemów. Projekt Inteligentny Budynek pokazał swoje nowe oblicze. Unaocznił, jaki dokonał się skok technologiczny. Celem zgromadzonych w ramach projektu produktów i systemów nie jest już tylko komfort użytkownika. Jest to budowanie technologii dla bezpieczeństwa. W tym roku zaprezentowanych zostało ponad 130 Nowości, 25 absolutnych Premier Rynkowych, 30 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach SECUREX i 3 w ramach wystawy Poznan Media Expo. Docenili to zwiedzający tegoroczną edycję, którymi byli zorientowani w branży profesjonaliści, przedstawiciele biznesu, bankowości, firm strategicznych w zakresie bezpieczeństwa kraju, służb mundurowych, generalni wykonawcy i inwestorzy, a także elektroinstalatorzy, instalatorzy systemów alarmowych oraz ppoż i specjaliści IT.

Program od ekspertów dla branży

Targi SECURX to nie tylko prezentacje firm, to także konferencje, szkolenia i pokazy, które sprzyjają wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami targów. Okazją do takiej wymiany była konferencja SMART CITY – CONF EXPO, współorganizowana przez Urząd Miasta Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie
i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe dedykowana przedstawicielom biznesu, samorządu i nauki konferencja uzmysłowiła, jak wielkie wyzwanie
i odpowiedzialność spoczywa na osobach decyzyjnych w kwestii rozwoju dzisiejszych miast. Kierunek SMART CITY zdaje się być dopasowaną do potrzeb współczesnych mieszkańców trendem, który może podnieść jakość życia miast oraz wiązać się ze zrównoważonym rozwojem technologicznym, odbywającym się w poszanowaniu zarówno ludzi, jak i otaczającego nas świata. Konferencja SMART CITY doskonale wpisała się w tematykę targów SECUREX, a także pozostałych wydarzeń. Mogliśmy się bowiem zetknąć z kwestią alternatywnych napędów – na targach GreenPOWER i EXPOPOWER, alternatywnych źródeł ciepła na targach Instalacje.

W ramach kolejnej edycji modułu programu targów -  SECUREX BeIN – odbył się cykl wykładów, prezentacji i szkoleń na temat nowych przepisów dotyczących przetwarzania danych (RODO) i współczesnych zagrożeń w ochronie danych. Prelegenci – przedstawiciele partnerów konferencji: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP oraz firmy SummIT dzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. W harmonogram targów wpisały się wydarzenia organizowane wraz z Polską Izbą Systemów Alarmowych. Pierwszy dzień poświęcony był platformie szkoleniowej  odbywającej się na specjalnej przestrzeni, która drugiego dnia zmieniła się w arenę zmagań VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych. Tegorocznym zwycięzcą VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych jest SOLID GROUP Sp. z o.o. Sp.k. Olsztyn, w składzie: Marek Dąbrowski, Piotr Podlaski. Zespół obronił tytuł zwycięzcy V MPISA 2016. Ostatniego dnia targów w ramach II edycji programu edukacyjnego dla uczniów szkół technicznych odbyło się szkolenie dla inżynierów jutra.

Efektowne KNOW HOW

To już tradycja, że targi SECUREX organizują pokazy z rozmachem. Jednym z nich był efektowny napad na konwój bankowy, który dokonał się na oczach sporej publiczności. Wydarzenie odbyło się przy współudziale Policji, a poprzedzało je III Forum Bezpieczeństwa Społeczności lokalnych o roli policyjnych klas mundurowych w kontekście kształtowania postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa. Debata pozwoliła na wymianę doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przy współpracy z Polską Izbą Ochrony z kolei odbyła się akcja specjalna - Kryptonim VINCI. „Pokazy uświadamiają odbiorcom, na czym polega ochrona, jak to wygląda w praktyce. Zwykły śmiertelnik widzi system zabezpieczeń i efekt koncowy. Nie widzi przebiegu wydarzeń. A żeby ochronic mienie, potrzebny jest cały zbiór procesów, systemów, ciężkiej pracy i technologii” – tak o pokazach mówił podczas targów Marcin Pyclik, prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony.

Zabezpieczamy czas na kolejną edycję!

Uczestnicy tegorocznej edycji podsumowywali ją jako dobre miejsce i czas dla biznesu. Odbyli wiele spotkań zarówno tych spontanicznych, jak i widniejących w ich harmonogramach na wiele miesięcy przed targami. Już dziś warto podjąć decyzję o wzięciu udziału w tym największym w Europie Środkowej wydarzeniu za dwa lata w 2020r.

Przejdź do galerii>>

Obejrzyj materiał VIDEO >>

Wstecz

Partnerzy Medialni
2018