Patronat Honorowy
2018


Patronat Branżowy
2018


Targi na miarę

Na straży naszego życia prywatnego, jak i zawodowego stają coraz to nowe rozwiązania. Rozwiązania, których dostarczają zgromadzeni na targach SECUREX wystawcy- producenci i dystrybutorzy najbardziej zaawansowanych technologii branży zabezpieczeń. Tu bowiem, co 2 lata, dokonuje się absolutny przegląd rozwiązań z zakresu Inteligentnego Budynku, zgłoszonych w ramach Nowości i Klubu Premier, a wśród nich 30 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP. I wreszcie – targi to możliwość uczestniczenia w wydarzeniach, które pokazują i uczą, jak bezpiecznie żyć i pracować.

Dziś, jutro, pojutrze - w ciągu najbliższych kilkunastu lat możemy spodziewać się, że każde znane nam współcześnie przestępstwo, będzie cyberprzestępstwem – tym wnioskiem, płynącym z raportu wykonanego przez infuture hatalska foresight institute, podzielił się Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018.

Ostatni bastion prywatności

Według raportu, który ukazał się 19. kwietnia b.r., wynika,  że cyberbezpieczeństwo dotyczy każdego aspektu naszego życia – że zagrożone są nasze konta bankowe, ale także urządzenia, które mamy w domu, a które podłączone są do sieci (lodówki, telewizory, kamery, czy urządzenia typu Amazon Echo), autonomiczne samochody, którymi w niedalekiej przyszłości będziemy się przemieszczać, urządzenia HET (ang. human enhancement technologies), czyli wszczepiane w ciała implanty, rozruszniki serca czy pompy insulinowe, czy wreszcie nasz umysł. W naukowych magazynach  autorzy zwracają uwagę na fakt, że w dobie rozwoju neurotechnologii mózg ludzki jest „ostatnim bastionem naszej prywatności i jako taki powinien być chroniony prawem przed niepożądanym dostępem do niego” – wynika z raportu Hatalskiej. Autorzy raportu przyglądają się cyberzagrożeniom w trzech perspektywach czasowych – co jest zagrożeniem dziś (kradzież tożsamości cyfrowej, kampanie dezinformacyjne i fake news, ataki na infrastrukturę krytyczną), jutro (internet rzeczy, autonomiczne samochody, tzw. human malware ) i pojutrze (mind reading i hakowanie genów).

Targi na miarę

Na straży naszego życia prywatnego, jak i zawodowego stają coraz to nowe rozwiązania. Rozwiązania, których dostarczają zgromadzeni na targach SECUREX  wystawcy- producenci i dystrybutorzy najbardziej zaawansowanych technologii branży zabezpieczeń. Tu bowiem, co 2 lata, dokonuje się absolutny przegląd rozwiązań z zakresu Inteligentnego Budynku, zgłoszonych w ramach Nowości i Klubu Premier, a wśród nich 30 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP. I wreszcie – targi to możliwość uczestniczenia w wydarzeniach, które pokazują i uczą, jak bezpiecznie żyć i pracować.

SECUREX BeIN

W ideę ostrożnego stosowania otaczającej nas technologii wpisuje się jeden z modułów targów – SECUREX BeIN. W jego ramach odbyły się 2 wydarzenia, które zgromadziły liczną publiczność: Czy smartphone dla hakera to jeszcze telefon czy już coś więcej ? Historię hakera dokonującego ataku na firmę i członka zarządu firmy farmaceutycznej oraz monetyzacji danych pozyskanych z takiego ataku przedstawił Aleksander Łapiński, Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa SEB RP. O przetwarzaniu danych zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO zainteresowała firma SummIt.

Na żywo – pokaz akcji NAPAD NA KONWÓJ BANKOWY

Godzina 13.30. Konwój bankowy wraz z ładunkiem (środki pieniężne w postaci waluty polskiej) wyruszył, a jego trasę i perypetie mieli okazję obserwować zgromadzeni na specjalnie wydzielonej przestrzeni otwartej MTP uczestnicy pierwszego dnia targów.  Sporo wystrzałów, mnóstwo dymu, zwinność postaci – to cechy pokazu na żywo, które zaspokoiły głód ciekawości budowany od kilku tygodniu wokół akcji zorganizowanej przez policję.

Wstecz

Partnerzy Medialni
2018


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact