Patronat Honorowy
2018


Patronat Branżowy
2018


Kryptonim VINCI - akcja specjalna

vinci.jpg

 

Podczas tegorocznej edycji SECUREX będzie okazja obejrzeć „Damę z gronostajem”. Czy organizatorzy posiadają wystarczające systemy zabezpieczeń, by uniknąć kradzieży jedynego obrazu da Vinci w Polsce?

2 lata temu Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Polską Izbą Ochrony zorganizowały specjalną strefę pokazową „Napad na bank”, o którym głośno było wśród zwiedzających oraz w mediach ogólnopolskich. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

W trakcie tegorocznych Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX 2018 także przygotowujemy wspólnie spektakularny pokaz.  Ma on na celu zademonstrowanie, w atrakcyjnej formie „na żywo”, w różnych aspektach, praktycznego wykorzystania nowoczesnych systemów i urządzeń zabezpieczenia technicznego wpierających ochronę fizyczną. „Dama z gronostajem” – to wokół tego dzieła zaaranżowana zostanie jedna z akcji pokazująca możliwości zastosowania analityki obrazów w ochronie wartościowych przedmiotów, zastosowanie prewencyjne głośników IP, możliwości zastosowania systemu opartego na beaconach w ochronie przedmiotów wartościowych, czy sprawności grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców przestępstwa.

Wynika z tego, że w branży zabezpieczeń przez 2 lata od ostatniej edycji zaszły spore zmiany.

Ostatnie dwa lata wymusiły na firmach ochrony osób i mienia szereg zmian zarówno w relacjach ze swoimi klientami i pracownikami jak i w organizacyjno-technicznym sposobie świadczenia usług. Wejście w życie przepisów regulujących wysokość godzinowej stawki wynagrodzenia wygenerowało konieczność aneksowania większości umów, co nie zawsze spotkało się ze zrozumieniem ze strony kontrahentów. W wielu przypadkach wzrost ceny wynikającej wyłącznie ze wzrostu kosztów pracy przekraczał u naszego klienta przeznaczony na ochronę budżet. Zaczęto szukać innych rozwiązań z wykorzystaniem technicznego zabezpieczenia mienia, pozwalających na ograniczenie liczby pracowników ochrony fizycznej i pozostawienie wartości kontraktu na wcześniejszym poziomie. Kończy się czas taniego pracownika ochrony fizycznej w obiekcie. Niestety wzrost wynagrodzenia pracowników ochrony nie idzie w parze ze wzrostem poziomu ich kwalifikacji. W dalszym ciągu poziom zarobków tej grupy zawodowej pozostaje najniższy w kraju  Alternatywą dla tego procesu jest wzrastająca rola operatora monitoringu wizyjnego. Od tych pracowników wymagana jest specyficzna wiedza techniczna pozwalająca na obsługę systemów integrujących sygnały wpływające z chronionych obiektów doświadczenie pozwalające na szybką identyfikację zagrożenia, jego ocenę i stosowną reakcję. Wyspecjalizowane ośrodki szkoleniowe przygotowują pracowników do tych zadań przy wzrastającym popycie na rynku pracy w branży ochrony na tego typu kwalifikacje.pio.png

zdjeciepio.jpeg Marcin Pyclik, Polska Izba Ochrony, Prezes Zarządu

stawski_pio.jpg Wojciech Stawski, Wiceprezes Zarządu, Rzecznik Izby

POKAZY:

24 kwietnia, godz. 11.00 i 13.00, Aleja Lipowa, przestrzeń specjalna

25 kwietnia, godz. 12.00 i 14.00, Aleja Lipowa, przestrzeń specjalna

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni
2018