Poznań Media Expo na targach SECUREX

Wystawa Poznań Media Expo włączona do wystawy targów SECUREX.

slajd.jpg
pod patronatem:
krritv.jpg

DLA KOGO JEST WYSTAWA POZNAŃ MEDIA EXPO?

  • instalatorów, firm i użytkowników zajmujących się techniką telewizyjną – wystawa sprzętowa umożliwi wybór części i akcesoriów, odpowiadających Państwa oczekiwaniom
  • operatorów kablowych i nadawców, poszukujących urządzeń CATV, szeroka gama produktów na  Poznań Media Expo, pozwoli na porównanie produktów dostępnych na rynku
  • przedstawicieli spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych, a także hotelarzy, zainteresowanych rozwiązaniem instalacji zbiorczych w budynkach
  • deweloperów, szukających odpowiedzi na zagadnienia związane z Rozporządzeniem Budynkowym
POZNAŃ MEDIA EXPO odbywa się pod patronatem Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej

pirc_logo.jpg

Z całą pewnością Poznań Media Expo będzie dla wszystkich ważnym miejscem do pozyskania wiedzy o działaniach rządowych dotyczących cyfryzacji kraju, a także na temat urządzeń i nowych technologii telewizyjnych.

Poznań Media EXPO to jedyna w Polsce wystawa poświęcona instalacjom teletechnicznym w budynkach – nowym rozwiązaniom, sytuacji prawnej oraz praktycznych aspektach projektowania i zakładania instalacji telekomunikacyjnej.

 

 

Nowoczesne instalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych - 5 lat Rozporządzenia Budynkowego - szkolenie

pod patronatem

uke_pl_do_lewej.png

Mimo, że od wejścia w życie Rozporządzenia Budynkowego MTBiGM upływa już 5 lat, nie ubywa problemów związanych z projektowaniem, wykonywaniem i odbiorem robót w zakresie budynkowych instalacji telekomunikacyjnych. Wynika to głównie z wieloletnich ugruntowanych wcześniej praktyk, kiedy to operatorzy telekomunikacyjni wykonywali budynkowe instalacje telekomunikacyjne na wyłączne potrzeby świadczonych przez siebie usług. Tymczasem szybki rozwój techniki daje coraz większe możliwości tworzenia inteligentnej, wielofunkcyjnej infrastruktury budynku. Istnieje niesłuszna, powszechna obawa inwestorów, że instalacja teletechniczna znacznie zwiększa koszty inwestycji, co nie jest prawdą. Często zapomina się też, że głównym beneficjentem Rozporządzenia Budynkowego jest odbiorca końcowy (mieszkaniec), który ma prawo do swobodnego wyboru dostawcy szybkiego Internetu, telewizji kablowej, naziemnej telewizji cyfrowej DVB - T oraz programów nadawanych drogą satelitarną. Rozporządzenie Budynkowe (Dz. U. 1289/2012) weszło w życie 23.02.2013r. i ma spełniać kilka zasadniczych celów:

  • Zagwarantować możliwość dostępu do klienta końcowego dużej ilości operatorów telekomunikacyjnych na zasadach równego dostępu.
  • Pozwolić na świadczenie usług różnymi technologiami: światłowodami, kablami współosiowymi i kablami parowymi (skrętka UTP kat. 5E) bez preferowania żadnej z nich (neutralność technologiczna).
  • Zagwarantować dostęp mieszkańcowi budynku do sygnałów naziemnej TV cyfrowej i satelitarnej z dwóch satelitów bez konieczności instalowania własnej anteny.
  • Przygotowanie budynków nowych i istniejących do usług nowej generacji w tym dla potrzeb Inteligentnego Budynku oraz szybkiego Internetu.

 

Szkolenia będą prowadzone przez specjalistów, w tym współautorów Rozporządzenia, którym będzie można zadać konkretne pytania, podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz co najważniejsze, uzyskać konkretne, profesjonalne odpowiedzi potrzebne w codziennej praktyce.

 

23.04.2018, godz. 12:30 w pawilon 7, sala 1D

 

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni
2018